Се слави независноста – Почесна артилериска стрелба на АРМ


Денот на независноста на Република Македонија – 8 Септември традиционално ќе биде одбележан и со почесна артилериска стрелба од артилерискиот баталјон на АРМ.arm

Почесната стрелба со 10 плотуни од 12 артилериски орудија ќе биде изведена од касарната „Илинден“ во Скопје вечер во 18 часот, соопшти Генералштабот на Армијата на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1