Се удави полицаец – испаднал од патролниот чамец


 

Полицаец припадник на пограничната полицијa, се удавил во Дунав додека бил на службена должност.

Саша Ќ. Патролирал со чамецот но поради големите бранови се превртел и паднал во водата. Бил припадник на пограничната полиција во Долни Милановац. Тој и неговиот колега поради невремето сакале да го преместат патролниот чамец. Двајцата паднале во реката, но само Синиша Б. успеал да исплива на брегот.

Сеуште се трага по телото на полицаецот, вклучени се и нуркачи.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1