Се утврдуваат причините за експлозијата пред Судот


Полицијата се уште истражува кои се извршителите и мотивите за експлозија што синоќа се случи на бул.„Гоце Делчев“ во близина на скопските судови.sud mk3

Во експолозијата која се случи околи 17.30 часот нема повредени, а не е причинета ниту голема материјална штета. Оштетена е жардињера на булеварот спроти судовите.

Случајот во полиција го пријавил вработен во Судот.

Еве што експлодирало пред скопскиот Суд – фрлено од возило во движење

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1