Сериски силувач и убиец – во оваа куќа ги мачел Ивана и останатите девојчиња (Видео)


На 29 јули, Ивана искочила со своето друштво и оттогаш не се вратила дома, телото на младата тинејџерка полицијата го пронашла во напуштена куќа во областа Раковица која неодамна беше поплавена, па поради тоа и патот за да се стигне до таму е отежнат.
Телото на девојката  било пронајдено во изнајмена куќа во Раковица, врз основа на дојава од анонимна женска личност (Н.Н.) која на 29-ти септември оваа година пријавила дека била силувана во тој објект. Untitled4-640x354

Телото на девојчето  е пронајдено во дворот на трошна куќа. Станарите од блиските куќи велат дека чувствувале непријатен мирис, но мислеле дека доаѓа од канализацијата.

Тие велат дека ништо не им било сомнително се до саботата на 27 септември кога се појавиле двајца инспектори со непозната девојка.

– Инспекторите ја скршија вратата и влегоа внатре, раскажуваат тие.Куќа-ужас

За убиството и силување е уапсен веќе неколкупати осудуваниот Дарко Костиќ (39) од Белград, кој во мај излегол од затвор каде што ја отслужувал казната за убиство на старица.

Тој е осудуван за разбојништва и случаи на насилство и има дебело полициско досие.

Ивана, на 29 јули излегла од домот со дозвола од својата мајка и од тогаш и се губи секаква трага. На својата мајка и рекла дека ќе оди на прошетка со друштво од Земун.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1