Сеуште нема одговор – Смртта на докторката од Нефрологија останува мистерија


Основното јавно обвинителство го води случајот за смртта на докторката од Нефрологија, 53-годишната Ј.М.С.

Сеуште нема одговор дали се работи за убиство или пак самоубиство. Истрагата не е завршена, зашто според обвинителството било побарано дополнително вештачење за утврдување на причинско – последичната врска.
При увидот бил забележан видлив убод со нож во пределот на вратот.

Телото на починатата веднаш е дадено на обдукција, а од лице место се прибрани сите материјални траги и докази кои можат да помогнат во истрагата и истите се дадени на вештачење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1