Северина ги откажа концертите


Хрватската пејачка Северина има проблеми со гласните жици, поради што мора да го чува гласот. Истиот проблем го имаше и пред девет години, кога беше оперирана.severina

Сплитската пејачка ги откажа концертите поради здравствената состојба. Пејачката има таканаречено задебелување на гласните жици.

Кога пред девет години беше оперирана, заздравувањето траело три недели од кои првите две не смеела да зборува воопшто.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1