Северина сака дечко и уште едно бебе во новата 2014


Пејачката Северина Вучковиќ посака во Новата година да и се остварат две големи желби. Пејачката посака нов, духовит дечко и уште едно бебе за нејзиниот син Александар да има друштво.

severinaСеве е една од пејачките која имаше најголем хонорар за Нова година. Таа пееше во хотелот Сплендид во Бечиќи.

-Многу ми е драго што сум тука за дочекот. Сакам во Новата година да уживам во веселба и среќа. Кога настапот ви е како игра, тогаш уживајте во декој момент – изјави таа.

Таа за 2014 година си посака за себе духовит фраер, а на својот син сестра…

Се што посакав во оваа, ми се оствари, па така се надевам дека и оваа година ќе ми се оствари –оптимист е пејачката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1