Шешељ: Не одам доброволно во Хаг, Владата нека му ја мисли што ќе прави


Лидерот на српските радикали Војислав Шешељ повтори денеска, откако во министерството за правда стигнал допис од Хашкиот трибунал за негово враќање, дека нема доброволно да се врати во Шевенинген, но и дека нема да бега.

-Прашајте ја Владата на Србија што ќе прави. Јас го реков своето – не одам доброволно. А нема ниту да бегам. Ги продолжувам партиските активности како ништо да не се случило, а тие нека му ја мислат што ќе прават – рекол Шешељ.

seselj2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1