Шок во светот: Почина 22-годишна актерка


Линдси Џејд Берарди (22) починала во петокот, а причината за смртта за сега не е позната.

Џејд тукушто почнала да ја гради својата кариера и таа беше дел од 12. сезона од серијата „Bad Girls Club“.

linsey-berardi

– Скршени сме од смртта на Линдси, која ја гледавме во 12-та сезона од серијата „Bad Girls Club“. Наше сочуство за нејзиното семејство, пријателите и фановите – изјавил портпаролот на продуцентската куќа на оваа серија.

Нејзината колешка од серијата, Џада Чачили прва на Твитер ја искоментирала нејзината смрт:

„Тажна сум дека Линдси почина толку млада. Ценете ги оние кои ви се блиски“.

Не долго после тој твит актерката напишала: „дрогата уништува толку животи“, посочувајќи дека Линдси веројатно се предозирала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1