Шокантна изјава на заробеничка на џихадистите: Денеска ме силуваа 30 пати, а не е ни ручек


Младите жени од Јазидите киндапирани од страна на екстремистите на ИД се толку очајни што ги молат борците да ги бомбардираат за да им ги скратат маките.siluvanje1

 

Тие младите жени од Јазидите ги киднапираат од нивните домови најчесто со цел да ги продадат како сексуални робинки. Една од нив им се обратила на Курдските борци молејќи ги да го бомбардираат борделот во кој ги чуваат.

Девојката се наоѓа негде во западниот дел на Ирак, а ја киднапирале за време на бруталниот масакар на планината Синџар во август.

Девојката изјавила дека била силувана толку многу пати што не може да изврши нормално мала нужда од болка, открила и дека планира да се самоубие, па дури и доколку ја ослободат. Искуството на овие девојки го прераскажуваат курдските активисти кои овие информации ги пренеле и до Курдските борци.

-Ве молам бомбардирајте не. Не постои живот после ова. Денес веќе ме силуваа 30 пати, а уште не е ни ручек време. Не можам да одам по мала нужда, ве молам бомбардирајте не, изјавила девојката упатувајќи ја својата порака кон Курдите, пренесува Daily Mail.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1