Што доведува до нервен слом кај секој хороскопски знак?


Животот е полн со комплексни ситуации, но размислувате ли како и на која од нив реагираат одделните луѓе? 

Ајде да погледнеме кај претставниците на секој знак кои  положби и случки  можат да ги донесат до нервен слом.

nerven slom nervozaОвен – тој едноставно не може да чека! Ќе се мрдне додека не го добие одговорот.

Бик – преместувањето за него е кошмар. Пакување, распакување, нова атмосфера, нови ѕидови … сето тоа му прави експлозија на нервите.

Близнаци – распоред и пекол. Близнакот не трпи режими, точност, распоред и рутина. Тој буквално ќе се исклучи доколку секој ден во ист час му се наметнува да прави нешто.

Рак – она што ги урива емоционално, е разделбата. Точно дека за никого не е пријатно да го изгуби интимниот партнер, но кај ракот тоа е ситуација опасна по живот.

Лав – ако не биде по негово, тој од мило маче станува опасен ѕвер. А потоа депресивен ѕвер. Лавовите се склони кон големи драми, ако работите не се случуваат, како што тие сакаат.

Девица – стави ја во неред и таа ќе  се пресели. Домаќинство за Девицата е топка  од нерви. Дури понекогаш не разбира зошто се чувствува така. Валкани чинии, облека на подот, ненаместен кревет … тоа секогаш ќе ја  попречува емоционалната стабилност на Девицата.

Вага – конфликтот е она што може да ја донесе Вагата до нервен слом. Тие не сакаат и не напредуваат во слична атмосфера. Дури по конфликтот долго време се чувствуваат исцрпени и  немоќни.

Шкорпија – ако неверството повредува длабоко секој од нас, тоа кај Шкорпија  е највисоката форма на предавство. Потребни и се  години, за да ја надмине, дури и не секогаш успева. Склона е кон депресии и станува навистина многу лабилна.

Стрелец – ако нешто може да ги разбие нервите на стрелец, тоа  е ништо да не се случува. За него застојот е стапица. И малку по малку почнува да тоне додека не пропадне сосема.

Јарец – оваа силна личност може да се сруши, ако биде заменета. Кај Јарец стремежот да се искачува нагоре е вроден. И кога некој го „претрка“, паѓа многу, многу лошо.

Водолија – повеќето од нас сфаќаат дека животот е неправеден уште во најрана возраст. Водолија меѓутоа, категорично одбива да го прифати ова. Таа се вознемирува секогаш, кога ќе  види неправда.

Риби – она што ги уништува нервите на Рибата, е трескавичната подготовка. Тие го сакаат темпото на своите води и секогаш кога им се наметнува да брзаат за нешто или да се под напон за решавање на проблем, можат да се урнат.

365.com.ml

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1