Што се случува со вашето срце, бели дробови, мозокот кога ќе повлечете дим од цигара!? (ВИДЕО)


pusi-cigaraКога ќе повлечете дим, истата секунда коктелот од токсини влегува во вашата крв, и таа така загадена продолжува да се движи низ вашите витални органи.

Кога би можеле да видите каква штета си правите со секој повлечен дим, веројатно веднаш би престанале со пушењето.

Погледнете го видеото

 


filipvtori-final-baner1
baner za web STRUMICA BITOLA

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1