Силна експлозија во зграда во Куманово


Во зграда на булеварот „Октомвриска револуција“ вечерва по 18 часот се слушна силна експлозија. Според привичните сознанија во експлозијата нема повредени лица, јави дописникот на МИА од Куманово.KUMANOVO_

Во зградата со број 1, како и на соседните згради 2 и 3, како што јавува дописникот на МИА, речиси сите стакла од прозорците се искршени.

СВР Куманово во моментов врши увид, а пристигати се и екипи на противпожарна единица и Брза помош.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1