Силно невреме ја очекува Македонија попладне!


rain - dozdВо попладневните и вечерните часови времето ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

На места ќе има услови за појава на невреме со пообилен пороен дожд (над 30 л/м2), силни електрични празнења, силен ветер (над 70км/ч) и изолирана појава на град, особено во источните и југоисточните подрачја на земјава.

Во почетокот на наредната недела ќе настапи стабилизација на времето со пораст на температурата на воздухот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1