Синот на премиерот на Емирати умре од срцев удар на 34 год – тридневна жалост во Дубаи


Дубаи денеска прогласи тридневна жалост по смртта на синот на емирот на земјата и премиер на Обединетите Арапски Емирати шеикот Мохамед бин Рашид ал Мактум.

132809748-540x360

Шеик Рашид бин Мохамед ал Мактум почина утринава од срцев удар, на 34-годишна возраст, соопшти државната агенција.

Неговиот помлад брат шеик Хамдан е престолонаследник на Дубаи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1