ЗА ВЛАКНО ИЗБЕГНАТА КАТАСТРОФА: Воз со мигранти минал на црвено – ќе се судрел со друг воз


Воз поминал на црвено вчера откако бил направен пропуст од персоналот кој го управувал возот, тврдат од синдикатот на машиновозачите кои штрајкуваат, а на нивно место директорот ангажирал други лица пренесе Телма.

voz pruga3

Настанот се случил вчера кога возот кој одел од Гевгелија кон Табановце со повеќе од 800 мигранти, на станицата Криволак поминал на црвено и влегол во колосек каде веќе имало друг воз кој се движел во спротивен правец-кон Гевгелија.

Видео  на Телма

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1