Сите мислат дека е кул момче, а тој ниту дише ниту му бие срцето (Видео)


Фернандо де Хесус Дијаз Беато (26) од Порторико е убиен во Сан Хуан, а неговото семејство направи нешто што е несекојдневно за да им остане синот во подобро сеќавање. Семејството Беато го балсамираше својот убиен син и го намести во поза како да е се уште жив.hesus-dijaz-beato-balsamovan-620x350-44025

Фернадо е убиен на 3 март откако е застрелан 15 пати, а денеска неговото тело е прикажано како седи на столица со прекстни нози и цигара во рац, облечен во секојдневна облека.

Семејството Фернандо го опишува како живо и среќно момче.

Во Порторико се чини дека балсамирањето стана популарно зошто од едно погребално претпријатие истакнуваат дека многу семејства се ослучуваат на овој потег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1