СЈО издало наредба за приведување на висок функционер на УБК


Полицијата трага по високиот функционер на УБК Горан Грујоски, по барање од обвинителството поради можност за бегство.katica janeva 555

СЈО поднело барање и до судијата во претходна постапка да даде налог за претрес на домот на Грујоски, што судијата одбил.

По издавањето на налогот од СЈО, полицијата се упатила кон домот на Грујоски, но тој не бил таму. Моментално не е познато каде се наоѓа Грујоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1