Со звуците на „Један дан живота“ погребан Маринко Маџгаљ


Семејството, пријателите, почитувачите на популарниот актер се простија од него на Новите бежаниски гробишта.marinko-madzgalj-pogreb8-640x315

На последниот поздрав упатен за Маринко Маџгаљ кој на 37 години ја загуби битката со ракот, поворката тргнала со посмртен марш, а потоа и со песната „Један дан живота“ од Мишо Ковач.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1