СКАНДАЛ: Светската елита чувана од дрогирани војници


Портпаролот на војската на Швајцарија, Штефан Хофер, потврдил дека 12 војници на должност, кои го обезбедувале Светскиот економски форум во Давос, биле позитивни на канабис и кокаин.svetski-ekonomski-forum-640x426

Пет војници, биле позитивни на кокаин, а кај еден војник се пронајдени три грама кокаин, јавуваат светските агенции.

Против војниците е поведена дисциплинска постапка, а како што изјавил Хофер не е загрозена безбедноста на самитот поради овој инцидент.

Инаку Самитот во Давос го обезбедуваат 4.500 војници, а истиот го следат над 250 новинари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1