Скопјанец ѕверски претепан


На 29.05.2015 околу 22:30 часот во Скопје на ул.„Борис Сарафов“ наспроти „Геријатрија“, Е.Л.(1982) од Скопје, бил нападнат од страна на 2 засега непознати лица кои го удирале со бејзбол палки и нож.

bezbol palica tepacka

При нападот тој се здобил со тешки телесни повреди: скршеница на лакт и дланка констатирани во ГОБ „8-ми Септември“.

СВР-Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1