ВИДЕО: Нашиот Трајче меѓу 20 најдобри во „Пинкови ѕвездички“


Нашиот Трајче Георгиев се пласираше меѓу 20 најдобри натпреварувачи во „Пинкови ѕвездички“.

Тој ја испеа песната Nobody’s Perfect од Џеси Џеј, а од судиите доби одлични коментари.

trajce_pinkovi_zvezdi-1728x800_c

Јелена рече дека Трајче е автентичен и дека изведува дела кои се тешки, па му посака да поработи на неговата дарба и да ужива во тоа.

-Јас очекувам уште повеќе од тебе. Тоа е тоа што слушаш, што го сакаш и што го пееш. Пеам заедно со тебе и уживам, искоментира Милан.

Погледнете го неговиот последен настап.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1