Сообраќајка кај Стража – еден загинат, 3 повредени – сообраќајот во прекин


Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнево на патниот правец Гостивар – Кичево, пред превојот Стража, јавува Курир

nesrekja soobrakjajka policija pat

Во моментов сообраќајот на овој пaтен правец е во прекин и се очекува да започне увид што ќе го води јавен обвинител од Гостивар.

Според првичните сознанија, сообраќајната несреќа се случила во 16 часот кога директно се судриле минибус и патничко моторно возило.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1