Скопјанка грабната и ограбена пред Нова година


policijayetiИ.Б.(34) и А.Ш.(38) вчера во Скопје на улицата „Метохиска“ извршиле  разбојништво над Х.Б.(37) од Скопје, при што и одзеле мобилен телефон и полнач со што ја оштетиле со околу 16.000 денари.

Полицијата информира дека двајцата сторители со употреба на физичка сила ја внеле во куќата каде што истите живеат и по извршено пребарување и ги одзеле наведените работи.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1