Скопје: Најден мртов маж со повреди на главата


 

Вчера околу 08.00 часот во Скопје, кај поранешен автопазар, во близина на капијата на „Фершпед“ е најден машки труп, соопштува МВР.

Телото е најдено под железничкиот надвозник, и имало видливи повреди на главата.

Утврдено е дека се работи за 66 годишниот Р.Д. од Скопје. Увидот на местото е во тек. Телото е предадено на обдукција.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1