Гужви на границата со Грција – се чека по минимум 30 мин


 

На граничнитe премин кон Грција од утринава колони и чекање. Најмногу чекање има на граничниот премин „Богородица“ каде се чека и по 30 минути, соопштува АМСМ.

Зголемена фреквенција имало и на граничниот премин кај Дојран но без поголеми чекања. На останатите гранични премини и покрај зголемената фреквенција нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1