Следниот петок е неработен ден


Идниот петок 29 мај 2015 година, ден пред Духовден е неработен за православните верници.

Министерството за труд и социјална политика соопштува, дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија (,,Службен весник на РМ,,, бр.21/98 и 18/07), 29 мај 2015 година (петок), Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

zadusnica

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1