Следува продолжен викенд – Петок неработен ден


Петок 2 јуни 2017 година, пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Оттаму додаваат дека неработниот ден е согласно Законот за празниците на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1