Снегот ќе продолжи да паѓа: 25 сантиметри во Скопје (ФОТО)


Снегот што од попладнето ја зафати територијата на Македонија на некои места веќе направи снежна покривка и до речиси половина метар.

skopje-sneg temp

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1