Сончево со температура до 17 степени


Во Македонија времето  ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 11 до 17 степени.prolet drvo sonce

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1