Сонце и температура 35 степени – висок ув индекс 8


Во Македонија денеска ке биде сончево и топло, со пораст на температурата. Ке дува доумерен слаб северозападен и северен ветар, а во западните предели ке дува доумерен североисточен ветар. Утринските температури ке се движат од 9°C до 19°C, а максималните дневни температури ке се движат од 26°C до 36°C. Ув индекс 8.

Во Скопје во петок ке биде сончево и топло, со пораст на дневните температури. Ке дува доумерен слаб северозападен ветар. Утринската температура од  18°C, а максималната дневна температура ке достигне до 35°C. Ув индекс 8.

Во сабота ке биде сончево и многу топло. Слаб северен и североисточен ветар. Утринските температури ке се движат од 12°C до 22°C, а максималните дневни ке достигнат до 27°C односно до 37°C. Ув индекс 8.

Во недела во Македонија ке биде сончево и многу топло. Слаб променлив ветар, а во западните предели ке дува доумерен североисточен ветар. Утринската температура од 13°C до 23°C, а максималната дневна ке достигне до 27°C односно до 37°C. Ув индекс 8.

Oд понеделник не очекуваат тропски денови, кога речиси во ситеградови максималните температури ке бидат над 30°C, па максималнитедневни температури ке се движат од 30°C до 39°C а ув индексот кеизнесува 9.
www.weather4all.com.mk

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1