Сообраќајка во Скопје – возило влета на автобуска – повредени тинејџери


sdfbhthjnzsrtjТешка сообраќајна несреќа се случила вчера на булеварот Партизански одреди на автобуската станица спроти хотелот Карпош.

Возач кој управувал со автомобил Ауди ТТ изгубил контрола и откако најпрво удрил во такси возило, удрил и во трафиката на автобуската станица при што повредил неколку лица кои стоеле на автобуската.

Станува збор за тројца повредени тинејџери. Возачот бил малеолетен, а возилото кое го возел не било регистрирано.

Фото – Сител

Тешка сообраќајка на Партизанска – автомобил влета во автобуска станица ФОТО

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1