Спиеле на злато – под куќата имало златен прав од 300.000 долари (Видео)Сопственици на куќа во Сакраменто спиеле на злато со години, а поим немале за тоа.

Неодамна орлучиле да ја реновираат застарената куќа и викнале работници. Приоритет им било да вградат греење во подот, па работниците почнале од таму, Копајќи ги старите даски работниците нашле под нив златен прав во вкупна вредност од 300.000 долари. Чесните работници правот им го дале на сопствениците.

Правот бил складиран во 12 тегли од бебшка храна. Сопствениците се пресреќни на работниците им платиле 6.500 долари за да им инсталираат систем за греење и ладење, а тие им донесоа 300.000 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1