Список – Кои се големи имиња ќе настапат на затварањето на Олимпијада


Групите “Take That”, “The Who” i Džordž Majkl се само дел од познатите изведувачи кои би требало да настапат на затварањето на Олимписките игри на 12 август.

На листата се и Džesi Džej, Rasel Brend, групата “Queen”.

На завршната свеченост ќе има и хартиени огромни макети од знаменитосите на Лондон кои присутните ќе можат да ги испокинат.

На самата манифестација околу 300 луѓе ќе дивеат со автомобили, велосипеди, скутери, а потоа на сцената ќе излезат девојки во костими за капење со бритаснакото знаме.

На концертот потоа ќе настапат Eni Lenoks, “Madneš”, Rej Dejvis и”Pet Shop Boys”

Од младите музичари “Kaiser Chiefs”, Emeli Sande, Ed Ssiran, Tajni Tempa, “One Direction” и  “Fatboy Slim”.

Rasel Bren ќе ја изведе песната на Битлси “I Am the Walrus”, и песната од  “Sex Pistols” – “Pretty Vacant”.

Манекенката Kejt Mos ќе се појави заедно со Naomi Kempbel, Stelа Tenant, Lili Kol и Džordžijа Mej Džeger.

Шоуто ќе го затворат  “The Who”, додека Darsi Basel и 300 членови на кралскиот балет ќе танцуваат додека не се угасне олимпискиот оган.

Картите за да се биде дел од ова лудило се по цена од 1.500, 995 и 655 фунти.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1