5 години се сакале на интернет – ова е нивната прва средба ВИДЕО


 

Овој пар цели 5 години ,, водел љубов,, на далечина. Таа е од Тексас, тој од Тенеси.

Првпат се сретнале на игрицата Halo 3 game lobby 5 пред цели 5 години. Преку видео игрите станале вистински пријатели. Користеле prvo myspace и facebook, а на крајот почнале да разговараат и преку skype. Кога се виделе – лице в лице на скајп се заљубиле еден во друг и отогаш биле ,, пар,, но само на интернет. За нивната врска тие велат дека била вистинска исто така силна и полна емоции само што била на далечина.

После цели 5 години сакање на интернет тие се запознале ,, во живо,, кога момчето конечно нашло време и пари и долетало во Тексас. Ова видео е нивното прво среќавање. Двојката сега е и верена и планираат свадба.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1