Tag Archives: sredba

Филе: Македонци, македонски граѓани, македонска држава, наместо ФИРОМ

Македонци, македонски граѓани, македонска држава, наместо „државјани на ФИРОМ, вашите граѓани и вашата држава“. Ова се пораките кои по средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, денеска на прес-конференција ги испрати еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Трогателна средба на мајка и пациент кој го добил срцето на нејзиниот починат син

-Тоа е Кејлеб! Тоа навистина е тој! – извикала мајката слушајќи ги отчукувањата на срцето.

______________________________________________________________________________________________________

Кога треба да „падне “ секс, а кога треба да се случи љубов?

Анкета во која учествувале околу 100 илјади луѓе, ги открила навиките на луѓето кои започнуваат врска.

______________________________________________________________________________________________________

Бесплатен превоз за Светска македонска средба – Трново 2012

Се очекува повеќе од 10 илјади Македонци од целиот свет на 2 август  да се дел 41-та светската македонска среба Трново 2012. оваа година се одржува под мотото „Стоп на разговорите за државното име Македонија“ и „Стоп на грчкиот геноцид врз Македонците“

______________________________________________________________________________________________________

5 години се сакале на интернет – ова е нивната прва средба ВИДЕО

  Овој пар цели 5 години ,, водел љубов,, на далечина. Таа е од Тексас, тој од Тенеси.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1