Tag Archives: ljubov

Лудо вљубени: што точно се случува?

Лекарите полека почнаа да ја одгатнуваат мистеријата на љубовта и зошто таа може да направи да се однесуваме ирационално а на моменти и смешно.

______________________________________________________________________________________________________

Светите маченички Вера, Надеж, Љубов – Среќен празник

Живееја и страдаа во Рим, во времето на царот Адријан.

______________________________________________________________________________________________________

Појадок од СРЦЕ – идеи за совршено ДОБРО УТРО!

Појадокот велат е најважен оброк во денот – ако е така зошто да не е направен со љубов и од срце. еве неколку идеи како од обичните состојки на еден појадок да направите нешто навистина прекрасно што сигурно ќе ја измами насмевката на вашиот партнер или на децата. ИДЕЈА 1 – срце од виршла и […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Пепе Ле Твор“ успеа да ја пронајде својата вистинска љубов

Токму како во цртаниот филм „Пепе Ле Твор“, во кој главниот јунак е во потрага по сродна душа, овој успеа да си ја најде иако тоа е маче.

______________________________________________________________________________________________________

Некогаш познат пијанист – сега бездомник – животот и се свртел поради трагична љубов (Фото)

Некогаш била позната лондонска пијанисткa, денес е бездомник. Живее во својот плав Форд и импровизирано засолниште веќе 20 години. Изгубила се поради неуспешна љубов и скршено срце.

______________________________________________________________________________________________________

Почина на 111 години, надживеа две жени, а како тајна за долг живот ја навел само Љубовта

Најстариот човек во Америка почина на возраст 111, стариот романтичар ги расплака сите во неговиот град и во старечкиот дом каде живеел. Надживе две жени има три ќерки.

______________________________________________________________________________________________________

Лејди Гага се заљуби во Грк сопственик на ресторан

Лејди Гага се заљубила во Грк кој држи ресторан на Крит каде пеачката гради луксузна вила вредна 10 милиони евра. Според Дејли стар се работи за извесен Џовани.

______________________________________________________________________________________________________

5 години се сакале на интернет – ова е нивната прва средба ВИДЕО

  Овој пар цели 5 години ,, водел љубов,, на далечина. Таа е од Тексас, тој од Тенеси.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1