Tag Archives: ceremonija

Заврши Олимписката приказна – Хероите на Лондон 2012.

12 Август. Свечено се затвараат Олимписките Игри. Она што го чекавме цели 4 години заврши. Најверојатно брзо. Се што е убаво завршува брзо.

______________________________________________________________________________________________________

Twitter и Tumblr ќе вршат пренос на затворањето на Олимписките игри

Доколку од некоја причина не можете да бидете пред телевизор за време на церемонијата на затворање на Олимписките игри, има решение, тука ви се Twitter и страната Tumblr.

______________________________________________________________________________________________________

Никој не знае која е жената која се прошета на Олимпијада – Индијците протестираат

Индиската делегација на Олимписките игри во Лондон упати официјална жалба до организаторите бидејќи додека нивната делегација излезе на стадионот на церемонијата по повод отварањето на игрите со нив – веднаш до знаменосецот се прошета и жена во црвено која не е дел од делегацијата.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Џејмс Бонд, Мистер Бин, Мери Попинс – спектакуларно отворени Олимписките игри 2012

Пред околу 70 илјади сведоци присутни на новиот олимписки стадион во Лондон и околу милијарди пред малите екрани, се отворија Летни олимписки игри.

______________________________________________________________________________________________________

Стартува Олимпијада – протекоа фотографии од генералната проба

Вечерва точно во 20:12 часот, по британско време стартува церемонијата на свеченото отворање на олимписките игри 2012.

______________________________________________________________________________________________________

Отворањето на Олимпијадата ќе трае три часа и во неа ќе учествуваат 15000 луѓе

Свеченоста на оворањето на Летните олимписки игри во Лондон, таканаречено уште и како „Чудото на островот“, ќе започне во петок на 27 јули, симболично во 20:12 часот, на Олимпсикиот стадион.

______________________________________________________________________________________________________

Список – Кои се големи имиња ќе настапат на затварањето на Олимпијада

Групите “Take That”, “The Who” i Džordž Majkl се само дел од познатите изведувачи кои би требало да настапат на затварањето на Олимписките игри на 12 август.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1