Споменик на Тоше и во Богданци


Меѓународната фондација „Тоше Проески“ го одобри барањето на општина Богданци за поставување спомен обележје во вид на осветлен стаклен билборд со ликот на Тоше во центарот на Богданци.

Службата за информирање на општина Богданци соопшти дека со овој чин ќе му се оддаде скромна почит на ликот и делото на Тоше Проески и дека истовремено ќе им се излезе во пресрет на барањата на сите граѓани, особено младите, за реализација на иницијативата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1