Средношколец прегазен во Центарот на Скопје


Шеснаесет годишно момче е тешко повредено откако синоќа околу 2 часот во него удрил автомобил „Матиз“, на улицата „11 Октомври“. Автомобилот управуван од Д.Т. (30) удрил во момчето.eksplozija policija nokj sud

Поради тешките повреди истиот бил веднаш пренесен во Ургентниот центар каде е задржан на понатамошно лекување.

Неофицијално момчето се здобило со фрактура на черепот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1