Станете милионер со играње видео игри – еве како


Ако сакате видео игри и сте добри во тоа, наместо само да го губите времето пред компјутер искористете го за да се збогатите.

Оваа година ќе се одржи нова сезона од светскиот натпревар во играта „Dota”.video igri

Денес играњето видео игри може да биде многу исплатлив бизнис доколку на тоа го посветите својот живот. Ова го докажува и фактот што победниците на Dota2 турнирот освојуваат милиони долари.

На минатоготишниот турнир наградниот фонд изнесуваше 12, 6 милиони долари.

Овогодинешниот турнир е закажан за 31 март 2016 година, а се уште не се знае наградниот фонд.

Може да препоставиме дека сумата сигурно ќе биде привлечна, ако се земи минатогодишниот натпревар каде победникот заработи над 260 000 долари.

Ако сте заинтересирани, на следниве линкови можете да дознаете повеќе детали околу турнирот.

Faktor.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1