Странците бараат проститутки во Бугарија, а во Македонија…


Цените на проститутките во Бугарија, Украина и на Австрија се најпребарувани на Гугл.

Луѓето најмногу ги интересира цената на кафето во Хрватска, а, пак, за Македонија странците најмногу се заинтересирани колку чини лебот.internet333

Истражувањето е спроведено на англиски јазик што е показател како странците ја гледаат Македонија и што најмногу ги интересира.

Прво прашање на кое сакаат да добијат одговор од Гугл е колку чини лебот во нашата држава. Очигледно сме познати по вкусниот леб во светот.

Кога е во прашање Мавританија во Африка, луѓето најмногу ги интересира колку чинат робовите во таа држава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1