Страшна сообраќајка на патот Ниш – Скопје: Момче почина, петмина повредени


На магистралниот пат Ниш-Скопје, околу два часот по полноќ се случила страотна сообраќајка во која младо момче за жал го загубило животот.

ucenik srbijaСпоред податоците на српскиот Курир, 21-годишниот З.Ш. веднаш им подлегнал на повредите, додека пет лица се повредени и итно пренесени во болница.

До несреќата дошло кога се судриле Фиат пунто и Форд Мондео со германски регистарски ознаки. Еден од тешко повредените бил итно опериран во болницата во Врање.

Исто така, едно од повредените момчиња е во животна опасност.

Полицијата ги утврдува причините за несреќата во која згасна млад живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1