Страшна сообраќајка во Маџари: Момче се бори за живот


policija centar nokjДвајца млади мотоциклисти веднаш биле префрлени во Ургентен центар откако вчера попладне се судриле во скопската населба Маџари.

Сообраќајната несреќа се случила на улицата „Благоја Стефковски“ и освен моторите, оштетени биле и автомобил мерцедес и камион, паркирани на улицата.

Едно од момчињата има тешки телесни повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1