Студентите во Гоце живеат во хорор – а како живеат во Стив (Видео)


hodnik studentski 2Кој не живеел во „Стив“, не може да знае како е.

Порталот Бриф.мк потсетува на овој документарен филм за животот на студентите во „Стив Наумов“

Сепак филмот е од 2000 година, отогаш во Стив се вршеа одредени поправки и санации и иако ова видео можеби не ја отслукува точно сликата денес, погледнете како се живееше во овој студентски дом во времето кога е снимен документарниот филм.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1