Судар на камион и минибус кај Битола – 10 тешко повредени


 

Во тешка сообрќајна несреќа која се случила на патот Битола – Кравари повредени се 10 лица, јавува Нова Македонија.

До несреќата дошло кога минибус кој превезувал работници кој работеле во индустриската зона Жабени, се судрил со камион по што излетал од патот и се превртел. Во минибусот имало 10 патници, сите се здобиле со повреди и се пренесени во Клиничкиот центар во Битола.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1