Tag Archives: bitola

Судар на камион и минибус кај Битола – 10 тешко повредени

  Во тешка сообрќајна несреќа која се случила на патот Битола – Кравари повредени се 10 лица, јавува Нова Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Во Битола се е ОК – оригинално име на психијатриска ординација

  Оваа психијатриска ординација во Битола има оргинално име. ,,Јас ОК ти ОК,, е името на оваа ординација. Навистина оригинално. 🙂 🙂 Во Битола се е ОК 🙂  

______________________________________________________________________________________________________

Катрин Денев се растажи на пресот во Битола

Француската филмска дива Катрин Денев, која е главна гостинка на 33 македонски филмски фестивал Браќа Манаки Битола, денеска во 11 часот одржа прес конференција во големата сала на Домот на културата во Битола.

______________________________________________________________________________________________________

Загина велосипедист на патот Прилеп – Битола

Прилепчанецот Димитрие им подлегна на повредите здобиени откако во него удри камионџија кој побегнал од местото на несреќата.

______________________________________________________________________________________________________

СО СВОЕТО МАГАРЕ- РАМБО ВЕЧЕРВА ПРИСТИГНУВА ВО БИТОЛА

Вечерва во Битола пристигнува славниот црногорски евровизиски претставник Рамбо Амадеус кој утревечер настапува на големиот музички хенпенинг во рамките на фестивалот „Битола отворен град 2012“.

______________________________________________________________________________________________________

РАМБО АМАДЕУС СО МАГАРЕ ТРГНА ВО БИТОЛА

Една седмица пред големиот музички настан, на 18-ти август сабота, од 12 до 15 часот пред Веро на Широк сокак во Битола ќе има акција во која сите оние кои ќе купат две влезници ќе добијат уште една гратис. Битолчани тој ден три часа ќе можат да уживаат со музиката на најавените гости.

______________________________________________________________________________________________________

,,КРАДЦИ,, АМАН доста беа поскапувања – прв протест во Скопје и Битола

Неколку стотици граѓани вчера се собраа пред зградата на плоштадот Пела да протестираат пред Регулаторната комисија.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: ГРЧКИОТ ИМА ПРЕДНОСТ (?!) – свадбени покани во Битола

Ендемски продавачи на свадбени покани во Битола

______________________________________________________________________________________________________

Иселеник од Австралија истумба ,,Ферари,, во Битола

Собраќајна несреќа на патот Битола-Ниже Поле. Се истумбал иселеник од Австралија со лусузен автомобил „Ферари 360“ со англиски регистерски таблички, јави Канал 5.

______________________________________________________________________________________________________

„Биди виден“, ама на Широк сокак

„Да видиш, и да бидеш виден“ е водечка идеја на шемаџиите од сите градови, ама кога станува збор за овој тренд „никој не  си го можи со најголемите пуфкаџии- битолчани“.

______________________________________________________________________________________________________

Битолскиот млекар невин – не произведувал дрога!

Познатиот битолски млекар Илиевски се спаси од затвор, немал никаква поврзаност со производство на марихуана  досуди денеска Основниот суд во Битола.

______________________________________________________________________________________________________

Сообраќајка на патот Битола – Ресен, загина жена, две лица се повредени

Вчера на полноќ, на патниот правец Ресен-Битола, во близина на местото викано Ротинска крстосница во сообраќајна несреќа животот го загуби едно лице а две се повредени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1