Загина велосипедист на патот Прилеп – Битола


Прилепчанецот Димитрие им подлегна на повредите здобиени откако во него удри камионџија кој побегнал од местото на несреќата.

Во несреќата повредено било и 11 годишно момче кое било совозач во камионот.

Несреќата се случила синоќа на патот Прилеп – Битола, на обиколницата кај Прилеп.

Истражните органи ги испитуваат причините за несреќата.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1