Tag Archives: soobrakjajka

Загинатите момчиња биле на свадба кај пратеничката Маринела Тушева

Трите момчиња од Штип што вчера загинаа во сообраќајна несреќа пред наплатната рампа на автопатот Скопје – Велес биле од свадба, јави МКД.мк. Како што дознава порталот од роднини на загинатите, момчињата биле на свадба кај пратеничката Маринела Тушева од СДСМ. На свадбата бил поканет Стефан Н., а Бојан Б. (24) и Јани Д. (18) […]

______________________________________________________________________________________________________

Штип завиен во црно – ова се момчињата кои загинаа кај Петровец

Тројца млади штипјани загинаа на патот Велес-Скопје во сообраќајна несреќа која доцна вечерта се случила во близина на наплатната рампа кај Петровец, јавува порталот Бриф. Според информациите возилото марка Поло, се превртело во каналот патот во близина на рампата Петровец.Во возилотo се превезувале тројца млади штипјани, на возраст помеѓу 20 30 години, кои се враќале […]

______________________________________________________________________________________________________

Три млади момчиња од Штип загинаа кај Петровец (Фото)

Тројца млади штипјани загинаа на патот Велес-Скопје во сообраќајна несреќа која доцна вечерта се случила во близина на наплатната рампа кај Петровец, јавува порталот Бриф. Според информациите возилото марка Поло, се превртело во каналот патот во близина на рампата Петровец. На патниот правец Скопје-Велес, на 500 метри пред наплатната рампа Петровец, возилото „Фолксваген Поло“ со […]

______________________________________________________________________________________________________

Зоки Фаци и Хелена Роза се живи и здрави – уредникот на Либертас се огради од веста и даде оставка

Порталот Либертас попладнево објави дека нивниот соработник – новинар Зоки Фаци и Хелена Роза доживеале сообраќајна несреќа и Зоки починал, а Хелена е повредена – ОВАА ВЕСТ Е ДЕМАНТИРАНА.

______________________________________________________________________________________________________

Мотор удри во автомобил кај Мавровка – 2 тешко повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на раскрсницата кај трговскиот центар Мавровка.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Стравична несреќа во Кисела Вода – Камион се истумба, носеше се пред себе – 2 повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во скопската населба Кисела Вода. Камион кој возел на улицата Сава Ковачевиќ во близина на фабриката ,,здравје Радово,, поранешната фабрика на Ино Спектар изгубил контрола и се истумбал.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Најчудни сообраќајни несреќи – како ли успеале

Ова се фотографии од цел свет – најбизарни и најчудни сообраќајни несреќи. Автомобили на кров, на дрво и каде ли уште не – погледнете ја фотогалеријата.  

______________________________________________________________________________________________________

Судар на камион и минибус кај Битола – 10 тешко повредени

  Во тешка сообрќајна несреќа која се случила на патот Битола – Кравари повредени се 10 лица, јавува Нова Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ужас!! пијана девојка на место на сообраќајка со жртва пеела и играла пред камерите кои дошле да снимаат

По сообраќајна несреќа во Русија, во која имало и неколку жртви дошла полицијата на увид а и неколку новинарски екипи. Една девојка во видно алкохолизирана состојба видела шанса да си се промовирa. Иако зад неа имало мртви тела таа играла и пееле пред камерите. Им велела –

______________________________________________________________________________________________________

Автобус удрил во кола при вршење увид за сообраќајка – Загинала жена и полицаец кој вршел увид

Еден полицаец загина, а четворица се потешко повредени, откако на нивното возило налетал автобус полн со полски туристи, на место, недалеку од Суботица. Трагедијата претходела на сообраќајната несреќа во која загинала словачка државјанка, која со својот автомобил излетала од патот и на лице место и подлегнала на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

Во две одделни несреќи загинаа 3-ца роднини во ист ден

Тешка сообраќајна несреќа во Струмицасиноќа во 19:30 часот. Несреќата се случи на регионалниот пат робовска раскрсница – с.Банско, каде едно лице го загуби животот, еден е тешко повреден, а еден сопатник поминал со полесни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

Двајца Српски туристи повредени – со автомобил ги удрил охриѓанец додека оделе на плажа

  Изутринава во сообраќајна несреќа во туристичката наслеба Пештани повредени се двајца српски државјани.

______________________________________________________________________________________________________

Грците крадат органи и од мртви во сообраќајка – исчезна срцето на моторџија во Солун

Турист од Грузија имал сообраќајна несреќа со својот мотор во центарот на Солун. Удрил во бетонски столб. Полицијата пристигнала на местото и биле зачудени што жртвата која починала на самото место нема срце.

______________________________________________________________________________________________________

Сообраќајка кај Белград – повредени 4-ца Македонци

Утринава околу 4 часот на автопатот кон Загреб во Близина на Белград во сообраќајна несреќа повредени се 4 македонски државјани.

______________________________________________________________________________________________________

Тешка сообраќајка во Грција – загинаa 4 македонци, 12 повредени

Четворица македонци загинале, а двајца се потешко повредени во стравичната сообраќајна несреќа што попладнево околу 18 часот се случила во близина на градот Кавала во соседна Грција, јавува evesti.mk.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 15 старешни на АРМ повредени во сообраќајка кај Штип

Во сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш, попладнево околу 17 часот, повредени се 20 луѓе од кои 15 старешини на АРМ, јавува дописникот на „Вест“ од Штип.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1