Двајца Српски туристи повредени – со автомобил ги удрил охриѓанец додека оделе на плажа


 

Изутринава во сообраќајна несреќа во туристичката наслеба Пештани повредени се двајца српски државјани.

Српските туристи се движеле пеш кога на нив налетал автомобил со италијански регистарски таблички кое го управувал охриѓанец.

Несреќата се случила во 6:40 часот. Возачот изгубил контрола врз автомобилот, прво удрил во пешаците, а потоа и во такси-возило и паркиран автомобил.

Двајцата српски државјани се хоспистализирани и според последните информации иако се здобиле со сериозни повради, се надвор од животна опасност.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1